Ruszamy z III edycją MIĘDZYPOKOLENIOWEJ PACZKI ŚWIĄTECZNEJ. Stawiamy przed sobą trzy główne cele: przekazanie 1 000 paczek do potrzebujących osób/rodzinzorganizowanie Mikołajek dla 200 dzieci z rodzin sytuowanych gorzej materialnie, pochodzących z obszarów wiejskich oraz przygotowanie wigilii dla 150 samotnych seniorów z Trójmiasta.

Ideą naszego projektu, a jednocześnie wyróżnikiem, jest międzypokoleniowość – w działania angażujemy ludzi z różnych grup wiekowych – od dzieci, poprzez osoby dorosłe, na seniorach kończąc. W realizację projektu pozyskanych jest ok. 50 wolontariuszy z różnych grup wiekowych, którzy będą przygotowywać oraz dystrybuować paczki do osób z różnych pokoleń. Chcemy komunikacyjnie pokazać, że seniorzy mogą liczyć na dobroć ludzi młodych, a ludzie młodzi – na dobroć i naukę od tych starszych. Integrujemy pokolenia, ponieważ wierzymy, że tylko dzięki współpracy międzypokoleniowej możemy stać się lepszym społeczeństwem, które wzajemnie rozumie swoje potrzeby, szanuje się oraz dąży do osiągnięcia wspólnego dobrostanu

Projekt można wspierać finansowo poprzez wpłaty na konto fundacji, poprzez akcję crowdfoundingową w serwisie zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/d947u3) lub puszki, które umieszczone są w wybranych gdyńskich sklepach. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej projektu – https://paczka.adaptacja.info.

W dniach 26-27 listopada prowadzimy zbiórkę żywności w Gdyńskich supermarketach. Zebrane dary zostaną przekazane do ok. 30 rodzin z Gdyni.

Zapraszamy również osoby chętne do bycia wolontariuszami i pomaganiu pakowania paczek oraz dostarczania ich w okresie przedświątecznym, aby wszyscy otrzymali wsparcie jeszcze przed świętami.

            Tworzymy międzypokoleniową sieć dobroci – w której łączymy pokolenia do wspólnego działania na rzecz tych, którzy w życiu mieli trochę mniej szczęścia.

Paczki trafią do swoich odbiorców w dniach 14-23.12, Mikołajki dla dzieci odbędą się w niewielkiej miejscowości na Kaszubach – Niepoczołowice w dniu 6 grudnia, natomiast wigilia dla Seniorów będzie zorganizowana 14 grudnia. Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie praktycznie do samego końca projektu – 22.12.2021. Lista potrzebujących jest bardzo długa, znacznie przekracza 1 000 pozycji, dlatego walczymy do samego końca, aby przekazać jak najwięcej