Wczoraj, tj. 14.12.2021 odbyła się wigilia dla seniorów, na którą zaproszonych zostało 160 osób starszych z Gdyni oraz okolic, którzy często spędzają czas świąt samotnie, jak i również skromnie. Wydarzenie było zorganizowane przez gdyńską Fundację Adaptacja w ramach projektu MIĘDZYPOKOLENIOWA PACZKA ŚWIĄTECZNA. Wigilia odbyła się w wyjątkowym miejscu – w hotelu Courtyard Gdynia Waterfront, którego zarządcy w ramach współpracy CSR-owej pokryli znaczną część kosztów organizacji.

Nie dla każdego okres świąt jest pięknym czasem. Dla osób starszych, które w dodatku są samotne, święta nie zawsze kojarzą się z radością i ciepłem rodzinnym, ponieważ nie mają one od kogo tego ciepła otrzymać, dlatego my chcemy je im przekazać. Każdego roku chcemy pokazać tym ludziom, że są oni dla nas, jako dla społeczeństwa, ważni. Jesteśmy im wdzięczni za ich naukę, doświadczenie i wkład jaki wnieśli w rozwój naszej lokalnej społeczności, jak i całego kraju. Musimy to docenić. Tworząc takie wydarzenie dajemy jasny komunikat: „Nie jesteście sami. Jesteśmy razem, wszyscy.” – mówi Kordian Kulaszewicz, prezes Fundacji Adaptacja. Okres pandemii niestety nie ułatwia nam takich działań. Na szczęście dzięki akcji szczepień, w której promocję wśród seniorów jesteśmy bardzo zaangażowani, udało nam się. Wszyscy uczestnicy wigilii są zaszczepieni, co drastycznie minimalizuje ryzyko. – dodaje.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu sponsorów takich jak Fundacja Lotos, Fundacja Energa, Fundacja BGK, Fundacja Lotto, Fundacja PZU i Fundacja PKO. Jestem szczęśliwy, że pomimo obecnego czasu pandemii możemy zauważyć, jak ludzie się ze sobą integrują. Jest to bardzo ważne, tym bardziej, że większość tutaj osób są osobami samotnymi oraz potrzebują tego wsparcia. Aktywizacja, w szczególności osób starszych, jest dzisiaj potrzebna nam wszystkim – powiedział Mateusz Glanert, przedstawiciel Fundacji Energa. W wydarzeniu uczestniczyli również Bożena Zglińska, dyrektor Gdyńskiego Centrum Aktywności Seniora, Prezes Fundacji PKP, Przedstawicielka Grupy Lotos oraz Przedstawicielka Gdyńskiego MOPS. Oprawę artystyczną zapewnili studenci Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej z Gdyni.